Jsme zájezdoví dopravci … Lidi, pojďte nám pomoci!
Vyjádřete nám veřejnou podporu připojením svého podpisu, dejte nám energii nadále bojovat za naši záchranu!

Petice a hlasování na podporu zájezdové dopravy bylo ukončeno,
historie hlasování najdete na adresách podporuji.zaautobusy.cz a petice.zaautobusy.cz

Jsme zájezdoví dopravci. Máte doma školáka? Jezdíme pro celý školský systém od MŠ po VŠ, tedy pro 2 miliony Vašich dětí. Našimi zájezdovými autobusy jezdíte na dovolenou, na výlety, prostě za radostí a pohodou.

Od “dřevních dob” po revoluci, kdy celý národ několik let nadšeně jezdil ve starých dobrých Karosách, mnohdy bez klimatizace, jsme obrovskými investicemi do nových drahých autobusů doslova přetvořili vozový park do té míry, že je jeden z nejmodernějších v Evropě.

Většina našich autobusů ale stojí již třináctý měsíc, propad tržeb za celý rok 2020 je oproti roku 2019 v našem oboru téměř 90%. Do státního rozpočtu ročně přispíváme částkou čtyři miliardy korun. Ty peníze generujete vlastně hlavně Vy, naši vážení cestující.

Nyní, když kvůli pandemii bude stát naše podnikání již druhý rok, stačila by na záchranu celého oboru, osmi stovkám dopravních firem, pomoc státu ve výši necelé miliardy korun.

Nemůžeme si pomoci ani prodejem autobusů. Autobusy jsou nyní na ceně 40% oproti březnu, za tuto cenu jsou ale prodejné pouze překupníkům, to by byl náš konec. Když to uděláme, je tu nebezpečí, že na troskách zavedených dopravců vznikne pár méně seriózních firem s velkou chutí na tom všem pěkně vydělat. Jenže tuhle náročnou práci může pro Vás dobře dělat jen srdcař, který ví, že srdce mají i autobusy a který svoji práci miluje. Když tady nebudeme my, bude se zájezdovou dopravou velký problém a nebude čím odvézt třeba děti na jejich společné akce!

Když však popisujeme situaci ministru dopravy Havlíčkovi, vzkazuje nám, že vydíráme, chceme zadlužit naše děti, že jsme pro Vás, naši veřejnost, nezajímaví a nedůležití, že kdyby nás stát zachránil, bude stávkovat železnice! Víte, jsme malý obor, nemáme mezi sebou žádné miliardáře, lobbisty, kamarádíčky politiků… Ale nechceme je. Máme přece Vás – naše milé zákazníky, kteří toho “svého” zájezďáka často osobně znají.

Děkujeme Vám, na shledanou v lepších časech!