Jsme agentura, která se věnuje 30 let výhradně výletům po naší krásné zemi, příp. nejbližšímu příhraničí v sousedních zemích.
Jezdíme autobusovou dopravou s pražskými dopravci a tak se těšíme, že přežijí a budou s námi opět jezdit. Škoda je, že ve stávající situaci, kdy museli ze dne na den odstavit všechny autobusy na parkoviště a již téměř skoro 4 měsíce nejezdí, nikdo nezohlednil situaci těchto mnoha lidí, kteří jsou živitelé rodin, mají splátky leasingů, děti atd.
V červnu se začíná sice situace pomalinku lepšit, ale zájem lidí není zdaleka stejný, jako v normálních letech. Navíc mnoho turistů, kteří s námi jezdí a jsou to hlavně senioři, kteří nemají auto, sami se bojí cestovat, tak vítají společnost lidí se stejnými zájmy, je to jejich jediná možnost, jak se někam podívat.
Platí relativně vysoké ceny, dotace nikde žádné. Je s podivem, že dopravci musí, když vyjedou, platit silniční daň, vysoké DPH 21%, přitom v zahraničí jsou poplatky mnohem menší a to už nemluvím o vyplňování spousty formulářů a tabulek různých hlášení. Proč? Jsou tu léta proto, aby dopravovali a ne úřadovali, navíc jsou i dost znevýhodňováni proti řidičům MHD, kteří jezdí pravidelné trasy, mají stálý plat, tady jsou závislí na objednávkách a zájmu klientů. Autobusová doprava do zahraničí není a tak jak mají fungovat a kdo jim pomohl? Moc se přimlouvám jako průvodce a organizátor výletů , aby se autobusovým dopravcům urychleně a výrazně pomohlo, tak jako jiným postiženým Covid-19 v této zemi a souhlasím s iniciativou “Za autobusy”.

Děkuji za pochopení a věřím v brzkou pomoc naším potřebným autobusovým dopravcům!