Práce naší organizace spočívá v kontaktu s nemocnými dětmi a jejich rodinami – snažíme se mimo jiné o to, aby z jejich života, navzdory mnoha zdravotním a společenským omezením, nezmizely všední radosti: a mezi ně už léta patří i společné výlety, cestování, objevování… Kdybychom neměli spolehlivé partnery v oblasti zájezdové dopravy, bylo by to, co se snažíme dětem a rodičům nabídnout, o jeden důležitý rozměr chudší.

 

Rozhodli jsme se podpořit inciativu “Za autobusy,” protože léta zblízka vidíme i potíže, s nimiž se zájezdoví dopravci potýkají, a jsme přesvědčeni, že jejich současné volání je pouze snahou o narovnání dlouhodobě neudržitelného stavu a o nastolení spravedlivých podmínek.

 

Málokdo si uvědomuje, že zájezdová doprava není jen podnikáním, ale také službou – službou svázanou mnoha komplikovanými podmínkami a spojenou s nesmírnou odpovědností. To, po čem zájezdoví dopravci volají, nejsou žádná privilegia či nějaké nezasloužené výhody: stát by měl jen reflektovat jejich složité postavení a vytvořit pro jejich podnikání takové podmínky, které je vůči ostatním subjektům nebudou znevýhodňovat.

 

Jiří a Markéta Královcovi, Nadační fond Klíček, střední Čechy