Výpočet nové ceny dopravy

Online kalkulačka spravedlivé ceny za dopravu autobusové nepravidelné přepravy osob

Níže naleznete kolonku k vepsání současné celkové ceny od Vašeho dopravce, za dopravu vč. DPH pro Vaši třídu či jinou dětskou, studentskou či seniorskou skupinu. Po kliknutí na tlačítko níže se vám zobrazí nová férová cena dopravy. Jedná se o cenu, kterou se závazaly prosadit strany v koalici SPOLU pro stejné skupiny obyvatel, které mají v závazkové i komerční linkové přepravě osob více než dvojnásobně nižší DPH a k tomu ještě současně státem hrazenou 50% slevu na jízdném.

  • Jaká je stávající cena vaší dopravy? *

    Uveďte prosím celkovou částku včetně dph.

Finanční náročnost zavedení zavedení spravedlivé ceny (slevy 50% a snížení DPH na 10 %) je pro státní rozpočet naprosto zanedbatelná oproti dlouhodobým přínosům pro celou společnost. Poměr náklady vs. přínosy ve prospěch přínosů v mnoha směrech (ekologie, edukace, zdravotní přínosy, podpora vzdělávání, pohybových aktivit, podpora provozu hradů, zámků, skanzenů, muzeí, divadel i celého českého cestovního ruchu a další) není srovnatelný s žádným jiným opatřením státu za poslední roky. Tento druh hromadné přepravy osob totiž není potřeba nijak jinak dotovat, naopak generuje státu jen příjem. To je při uvážení, o jaký se jedná obor podnikání naprosto unikátní.

Na miliardy osobokilometrů najeté např. s dětskými skupinami nepotřebuje a nepožaduje tento obor žádné dotace a nejsou potřeba ani státní investice do provozu a infrastruktury ve stovkách miliard korun, které logicky a pochopitelně naopak vyžaduje provoz pravidelné závazkové autobusové a vlakové dopravy.

Je potřeba, aby oba způsoby veřejné přepravy měly pro své klienty stejné základní podmínky a mohly být tak v symbióze, společně se totiž dokonce velmi často při službě občanům doplňují.

Deklarace SPOLU

Společná deklarace představitelů stran v koalici Spolu a Iniciativy Za autobusy ze dne 6. 8. 2021.

Máte k tématu věcné dotazy?

Neváhejte nás kdykoliv kontaktovat!

asociace@zaautobusy.cz | dominik.zalis@zaautobusy.cz

Na e-mailové zprávy odpovídáme zpravidla do následujícího pracovního dne.

Zastupujete média a nevíte si rady?

jiri.vlasak@zaautobusy.cz | +420 603 473 779

Na výše uvedených kontaktech vám rádi zodpovíme veškeré vaše dotazy.